Инсон ҳуқуқлари бўйича Миллий марказ директори Акмал Саидов Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Спикерининг биринчи ўринбосари этиб сайланди
2020 йил 20 январь куни Тошкент шаҳрида янги чақириқ Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг биринчи ташкилий мажлиси бўлиб ўтди. Парламент қуйи палатасининг биринчи мажлисини қонунга мувофиқ Марказий сайлов комиссиясининг раиси М.Абдусаломов очди ва олиб борди.
Мажлисда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев иштирок этди ва нутқ сўзлади.
Йиғилишда мамлакатимиз Ҳукумати аъзолари, марказий идоралар раҳбарлари, оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этдилар.
Мажлисда Инсон ҳуқуқлари бўйича Миллий марказ директори, депутат Акмал Саидов Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Спикерининг биринчи ўринбосари этиб сайланди.

Директор Национального центра по правам человека Акмал Саидов избран первым заместителем Спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса
20 января 2020 года в городе Ташкенте состоялось первое организационное заседание Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан нового созыва. Первое заседание нижней палаты парламента в соответствии с законодательством открыл и вел председатель Центральной избирательной комиссии М. Абдусаломов.
На заседании принял участие и выступил с речью Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев.
На заседании приняли участие члены Правительства страны, руководители центральных ведомств, представители средств массовой информации.
На заседании директор Национального центра по правам человека, депутат Акмал Саидов избран первым заместителем Спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан.