Пандемиядан сўнг: ёшлар учун ҳуқуқ ва имкониятлар
2022 йил 14 февралда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Спикерининг биринчи ўринбосари, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази директори Акмал Саидов Global Partners Governance Foundation (GPGF) эксперти, Буюк Британия Лордлар палатасининг аъзоси баронесса Элисон Сатти билан учрашди.
Тадбирда GPG фондининг Шарқий Европа ва Марказий Осиё минтақаларидаги лойиҳалари бўйича раҳбари Зафран Иқбол, GPG фондининг Буюк Британиядаги вакили Эйлин Уокер ва шу Фонднинг Ўзбекистондаги вакили Ҳаётилло Исмоилов ҳам иштирок этди.
Учрашувда икки томонлама муносабатларни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди. Хусусан, яқинда бўлиб ўтадиган “Пандемиядан сўнг: ёшлар учун ҳуқуқ ва имкониятлар” мавзусидаги Ўзбекистон-Буюк Британия форумининг ташкилий масалалари кўриб чиқилди.
Шу нуқтаи назардан, пандемия ёшларга кўрсатадиган салбий таъсирларнинг олдини олиш мақсадида икки томонлама ҳамкорликни фаоллаштириш зарурлигига алоҳида эътибор қаратилди.
Музокаралар якунида Ўзбекистон Республикаси билан Буюк Британия ўртасидаги муносабатлар ва амалий ҳамкорликни мустаҳкамлаш ҳамда янада ривожлантиришдан томонлар бирдек манфаатдор экани ўз тасдиғини топди.

Акмал Саидов провел переговоры с делегацией британского фонда
14 февраля 2022 года состоялась встреча первого заместителя Спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, директора Национального центра Республики Узбекистан по правам человека Акмала Саидова с экспертом Global Partners Governance Foundation GPGF(Великобритания), членом Палаты лордов Баронессой Элисон Сатти.
В переговорах также приняли участие Зафран Икбал, руководитель проектов Фонда GPG в регионах Восточной Европы и Центральной Азии, Эйлин Уокер, представитель GPG в Великобритании, Хаётилло Исмаилов, представитель GPG в Узбекистане.
Участники встречи обсудили различные аспекты дальнейшего развития двухсторонних отношений, а также предстоящий Узбекско-британский форум «После пандемии: права и возможности для молодежи». Было акцентировано внимание на необходимость активизации двустороннего взаимодействия с целью недопущения негативного влияния пандемии на молодежь.
В заключение переговоров была подтверждена обоюдная приверженность всемерному укреплению отношений и практическому сотрудничеству между Республикой Узбекистан и Великобританией.