Россия Федерацияси ҳукумати ҳузуридаги Қонунчилик ва қиёсий ҳуқуқшунослик институти директори ТДЮга ташриф буюрди
Россия Федерацияси ҳукумати ҳузуридаги Қонунчилик ва қиёсий ҳуқуқшунослик институти Директори ва Россия Федерацияси Фанлар академиясининг витсе-президенти Талия Хабриева ҳамда Халқаро ҳуқуқ ва қиёсий ҳуқуқий тадқиқотлар маркази раҳбари Анатолий Ковлер Тошкент давлат юридик университетига ташриф буюрди.
Шу муносабат билан ташкил этилган давра суҳбатида Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази директори ва Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Спикерининг биринчи ўринбосари Акмал Саидов, Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Қонунчилик ва ҳуқуқий сиёсат институти директори Мир-Акбар Рахманқулов, ТДЮ ректори в.в.б., профессор, юридик фанлари доктори Исламбек Рустамбеков ҳамда ТДЮ, Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети, Ички ишлар вазирлиги академияси, Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Жамоат хавфсизлиги университети ҳамда Москва давлат халқаро муносабатлар институтининг (МГИМО) Тошкент филиали вакиллари иштирок этди.
Анжуман давомида конституциявий ҳуқуқ, жиноят ҳуқуқи ва бошқа ҳуқуқ соҳаларидаги долзарб мавзулар юзасидан муҳокамалар ўтказилиб, фикр ва тажриба алмашилди.

Директор Института законодательства и сравнительного правоведения при Правительстве Российской Федерации посетила ТГЮУ
Директор Института законодательства и сравнительного правоведения при Правительстве Российской Федерации, вице-президент Академии наук Российской Федерации Талия Хабриева и заведующий центром международного права и сравнительно-правовых исследований Анатолий Ковлер посетили Ташкентский государственный юридический университет.
В организованном в связи с этим событием круглом столе приняли участие директор Национального центра Республики Узбекистан по правам человека и первый заместитель Спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан Акмаль Саидов, директор Института законодательства и правовой политики при Президенте Республики Узбекистан Мир-Акбар Рахманкулов, врио ректора ТГЮУ, профессор, доктор юридических наук Исламбек Рустамбеков, а также представители ТГЮУ, Университета мировой экономики и дипломатии, Академии МВД, Правоохранительной академии, Академии общественной безопасности, Университет общественной безопасности, Ташкентского филиала Московского государственного института международных отношений (МГИМО).
В ходе встречи проведены дискуссии по актуальным вопросам конституционного права, уголовного права и других областей права, состоялся обмен мнениями и опытом.