Чехияда миграция ва бошпана бериш шарти кучайтирилмоқда
“АзерТАЖ” хабарига кўра, депутатлар палатаси коалиция тегишли қонун лойиҳасини маъқуллаган. Ўзгаришдан кўзланган мақсад бошпана изловчилар ва муҳожирлар ҳаракатланиши ва мамлакатда қолиши устидан назоратни мувофиқлаштириш.
Шунингдек, халқаро ҳимоя билан боғлиқ жараённи тезлаштириш ва қоидаларни суистеъмол қилиш эҳтимолини чеклаш ҳам назарда тутилган. Европа Иттифоқи миграция сиёсатига асосланган мазкур ҳужжат лойиҳаси энди кўриб чиқиш учун Сенатга юборилади.
Ҳозирча ташаббусни тўрт партия депутатлари коалицияси қўллаб-қувватлаган. ЕИнинг соҳага оид тегишли ҳужжатини рад этган мухолиф ANO ва SPD вакиллари қарорга қарши овоз беришди. Қароқчилар партияси эса бетараф қолган.

ООН предупреждает: фрагментация мира сводит на нет десятилетия прогресса в … Глобальные тенденции в сфере финансирования развития движутся в неве… 10.04.2026 Просмотров 90
Духовная основа развития Нового Узбекистана опирается на богатое наследие в… Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 9 апрел… 10.04.2026 Просмотров 174
Участникам международной научной конференции «Роль и значение Амира Темура … Уважаемые участники конференции! 09.04.2026 Просмотров 283
Ученые со всего мира обсуждают роль Темуридов В Центре исламской цивилизации началась международ… 09.04.2026 Просмотров 308