14-yanvar kuni O‘zbekistonda Vatan himoyachilari kuni nishonlanadi
Ushbu kunda odatda erkaklar tabriklanadi, biroq ayollarning ham jamiyatni himoya qilish va xavfsizlikni ta’minlashga qo‘shayotgan muhim hissasini unutmaslik lozim.
Harbiy va huquqni muhofaza qilish sohasida faoliyat yuritayotgan ayollar har kuni Vatanga, qonun ustuvorligiga, adolat va xalq manfaatlariga sidqidildan xizmat qilmoqdalar. Ularning professionalligi va fidoyiligi YXHT Insoniylik mezonining asosiy qadriyatlari – qonun ustuvorligi va inson huquqlariga hurmatni yaqqol aks ettiradi.
Milliy hamkorlar bilan birgalikda YXHTning O‘zbekistondagi loyihalar koordinatori forma kiygan ayollar – kuchli, malakali va o‘z kasbiga sodiq insonlar haqida videorolik tayyorladi.

14 января в Узбекистане отмечается День защитников Родины
В этот день принято поздравлять мужчин, но важно помнить: женщины тоже вносят значимый вклад в защиту общества и обеспечение безопасности.
Женщины, работающие в военной и правоохранительной сфере, ежедневно служат отечеству, закону, справедливости и людям. Их профессионализм и преданность делу отражают ценности Человеческого измерения ОБСЕ - уважение к верховенству закона и правам человека.
Совместно с национальными партнёрами Координатор проектов ОБСЕ в Узбекистане подготовил видеоролик о женщинах в погонах – сильных, компетентных и преданных своей профессии.