“Raqamli avlod. COVID-19 pandemiyasi davrida inson huquqlari bo‘yicha taʼlim” mavzusidagi tanlov g‘oliblari aniqlandi
Tanlovning “Inson huquqlari va erkinliklariga bag‘ishlangan eng yaxshi infografika” nominatsiyasida 1-o‘rinni Toshkent davlat yuridik universiteti Ixtisoslashtirilgan filiali xodimi Eʼzoza Sobirova va 3-o‘rinni Toshkent davlat yuridik universiteti talabasi Sunnat Hakimov qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, “Inson huquqlari va erkinliklariga bag‘ishlangan eng yaxshi videorolik” nominatsiyasida TDYU talabasi Munisa Rayimova 2-o‘rinni egallagan bo‘lsa, “Inson huquqlari va erkinliklariga bag‘ishlangan eng yaxshi maqola” nominatsiyasida TDYU katta o‘qituvchisi Miryoqub Rahimov 2-o‘ringa sazovor bo‘ldi.
Shu bilan birga, inson huquqlariga rioya qilish va himoya qilish sohasida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlarining malakasini oshirish bo‘yicha o‘quv kurslarini tashkil etish va o‘tkazishda faol ishtiroki hamda fidokorona mehnati uchun Toshkent davlat yuridik universiteti professori Govxerjon Yuldasheva tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Определены победители конкурса «Цифровое поколение. Образование по правам человека в период пандемии COVID-19»
В номинации «Лучшая инфографика, посвященная правам и свободам человека» первое место заняла сотрудница Специализированного филиала Ташкентского государственного юридического университета Эъзоза Собирова, третье место – студент Ташкентского государственного юридического университета Суннат Хакимов.
Также в номинации «Лучший видеоролик, посвященный правам и свободам человека» второе место заняла студентка ТГЮУ Муниса Рахимова, а в номинации «Лучшая статья, посвященная правам и свободам человека» второе место занял старший преподаватель ТГЮУ Мирёкуб Рахимов.
Вместе с тем, за активное участие и самоотверженный труд в организации и проведении учебных курсов по повышению квалификации сотрудников правоохранительных органов в сфере соблюдения и защиты прав человека профессор Ташкентского государственного юридического университета Говхержон Юлдашева награждена благодарственным письмом.