TDYUda “O‘zbekiston Respublikasi va BMT o‘rtasidagi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari” mavzusida davra suhbati oʻtkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Xalqaro ishlar va parlamentlararo qo‘mitasi hamkorligida tashkil etilgan anjumanda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining deputatlari, vazirlik va idoralar vakillari, Toshkent davlat yuridik universiteti va boshqa oliy ta’lim muassasalarining professor-o‘qituvchilari, tadqiqotchilari va talabalar ishtirok etdi.
Davra suhbatida O‘zbekiston va BMT hamkorligining asosiy bosqichlari va yo‘nalishlari, inson huquqlari sohasidagi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari, BMT doirasidagi xalqaro standartlarning O‘zbekiston Respublikasi milliy qonunchiligiga implementatsiya qilish, O‘zbekiston va BMT hamkorligining barqaror rivojida ilm-fan integratsiyasi va rivojlanishi masalalari bo‘yicha ma’ruzalar tinglanib, muhokamalar o‘tkazildi.

В ТГЮУ состоялся круглый стол на тему «Приоритетные направления сотрудничества Республики Узбекистан и ООН»
В мероприятии, организованном совместно с Ташкентским государственным юридическим университетом и Комитетом по международным делам и межпарламентским связям Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, приняли участие представители министерств и ведомств, профессора, научные сотрудники и студенты Ташкентского государственного юридического университета и других высших учебных заведений.
В рамках круглого стола заслушаны доклады об основных этапах и направлениях сотрудничества Узбекистана и ООН, приоритетных направлениях сотрудничества в области прав человека, имплементации международных стандартов в рамках ООН в национальное законодательство Республики Узбекистан, интеграции науки в области устойчивого развития сотрудничества между Узбекистаном и ООН.