Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi 2024 – yil uchun oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim institutiga 12.00.13 – “Inson huquqlari” ixtisosligi bo‘yicha tayanch doktorantura (Phd)ga tanlov asosida qabul e’lon qiladi
Talabgorlar tayanch doktoranturaga quyidagi hujjatlarni taqdim etishlari lozim:
–  ariza;
–  qisqacha biografik ma’lumotnoma;
–  mehnat daftarchasining belgilangan tartibda tasdiqlangan nusxasi (ishlayotgan talabgorlar uchun);
– oliy ta’lim muassasasi magistraturasi diplomi nusxasi;
–  nashr etilgan ilmiy ishlar ro‘yxati, shuningdek ularning nusxalari; (talabgorning dissertatsiya tadqiqoti asosini tashkil qilishi mumkin bo‘lgan ilmiy natijalar, shu jumladan ilmiy jurnallarda chop etilgan kamida bitta maqola hamda tegishli yo‘nalishlar bo‘yicha ikkitadan kam bo‘lmagan ilmiy ishlar to‘plamlariga kiritilgan ma’ruza tezislariga ega bo‘lishi zarur)
–  O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyasi sohiblari tegishli hujjat nusxasi; (mavjud bo‘lsa)
–  V2 darajadagi milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikat. (Xorijiy tillarni bilish darajasini baholovchi tan olingan sertifikatlar ro‘yxati https://lex.uz/docs/5615817)
* O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan 2024 – yil uchun “Inson huquqlari” ixtisosligi bo‘yicha tayanch doktoranturaga 3 ta qabul kvotasi ajratildi.

Национальный центр Республики Узбекистан по правам человека объявляет прием в Институт послевузовского образования на 2024 год на конкурсной основе в базовую докторантуру (Phd) по специальности 12.00.13 – “Права человека”
Претенденты  на обучение в базовой докторантуре представляют следующие документы:
- заявление;
- справку-объективку;
- копию трудовой книжки, заверенную в установленном порядке (для работающих претендентов);
- копию диплома магистра;
- список опубликованных научных работ, а также их копии; (научные результаты, в том числе минимум одну научную статью, опубликованную в научном журнале, и не менее двух тезисов докладов в сборниках научных трудов по соответствующим научным направлениям, которые могут составить основу диссертационного исследования на соискание ученой степени доктора философии)
- Обладатели Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан представляют копию соответствующего документа; (если имеется)
- Национальный или соответствующий ему международный сертификат уровня В2. (Список признанных сертификатов оценки уровня знания иностранных языков https://lex.uz/docs/5615817)
* Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан выделено 3 квоты приема в базовую докторантуру по специальности «Права человека» на 2024 год..