O‘zbekistonning Buyuk Britaniyadagi Favqulodda va muxtor elchisi Ravshan Usmonov qirollikning gender tenglik masalasi bo‘yicha maxsus vakili Alisiya Gerbert bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida yurtimiz xotin-qizlari huquqi, imkoniyatini kengaytirish, gender tenglikni ta’minlash, shuningdek onalik va bolalikni muhofaza
qilishga qaratilgan islohotlar xususida ma’lumot berildi.
Britaniya tomoni xotin-qizlarimiz siyosiy, ijtimoiy va iqtisodiy faolligini oshirish borasidagi sa’y-harakatlarni
yuqori baholadi. Xotin-qizlar salohiyatini oshirish, jumladan ayollarimiz oliy ma’lumot olishi, zamonaviy kasb egallashi,texnologiyani o‘zlashtirishi, chet tillarni o‘rganishi, shuningdek o‘z tadbirkorlik ko‘nikmasini rivojlantirishi uchun moliyaviy va texnik yordam ko‘rsatishga qiziqish bildirdi.
Uchrashuv yakunida ko‘rsatib o‘tilgan yo‘nalishlar bo‘yicha amaliy hamkorlikni davom ettirish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Ни одна страна в мире не достигла полного юридического равноправия полов Система правосудия, призванная обеспечивать соблюдение прав и верховенство закона, не справляется… 05.03.2026 Просмотров 13
Заседание 145-сессии Комитета ООН по правам человека В Комитет ООН по правам человека проходит 145-я сессия (2&nd… 04.03.2026 Просмотров 210
Совбез ООН: защита детей в условиях конфликтов требует срочных мер в сфере … Совет Безопасности ООН собрался в понедельник на зас… 03.03.2026 Просмотров 134
Обсуждены вопросы укрепления обороноспособности страны 3 марта под председательством Президента Республики Узбекистан, Верх… 03.03.2026 Просмотров 269